5 сент. 2016 г.

Як заохотити дітей до навчання

Пам'ятка для батьків

Перш за все, є те, чого робити не потрібно:



*    Не потрібно залякувати і карати, цим ви прищепите дитині не любов до навчання, а страх перед вами.

*    Не потрібно платити за гарне навчання - цим ви розвинете у дитини споживацьке ставлення до життя взагалі, і до вас зокрема.

*    Не потрібно ставити умови і обмеження в категоричній формі - нічого, крім негативних емоцій у дитини це не викличе.

З іншого боку, потрібно і навіть необхідно:

*    З самого дитинства заохотити дитину до постійного здобуття нових знань, зокрема привчаючи змалку читати книги.

*    Сприяти дитині в навчальному процесі, але не робити нічого за дитину.

*    У випадку якщо є проблеми з вчителями, залагоджувати їх дипломатично.

*    У разі проблем з однолітками в школі, намагатися вирішити їх разом з дитиною, не шукаючи винних, а намагаючись з'ясувати причини і допомогти.

*    Пояснити дитині, наскільки важливий результат отримання знань адже знання, освіта роблять життя людини цікавішим, наповненим.

*    Виробити для себе індивідуально прийнятну стратегію поводження з чудесами двадцятого століття (телевізор, комп'ютер) і, по можливості, суворо її дотримуватимуться, пам'ятаючи обґрунтовано безпечні строки:
3-5 років. ТБ або відео - 3 рази на день по 20 хвилин. Комп'ютер - 1 раз до 30 хвилин.
 5-7 років. ТБ або відео - 3 рази на день по 30-40 хвилин. Комп'ютер - 2 рази на день по 20-30 хвилин.
 7-10 років. ТБ або відео - не більше двох годин на день з обов'язковими перервами. Комп'ютер - не більше півтори години на день з обов'язковими перервами після кожних 20 хвилин навчання або гри.
 Старше 10-ти років. ТБ або відео - не більше трьох годин на день з обов'язковими перервами після кожної години. Комп'ютер - не більше двох годин щодня з обов'язковими перервами кожні півгодини.

*    Важливо зрозуміти, що телевізор і комп'ютер - це не тільки розвага, але й потужний засіб для навчання і освіти. Сучасні комп'ютерні програми можуть допомогти дитині навчитися іноземної мови, навчитися працювати з довідковою літературою, познайомитися зі світом тварин і світовою історією тощо.
І, нарешті, батькам необхідно пам’ятати, що життя людини не може складатися тільки з роботи і навчання, навіть якщо цій людині всього сім, дванадцять чи п’ятнадцять років!

Комментариев нет:

Отправить комментарий